Späť

Zjednodušte a zlepšite vyhľadávanie ruje...

Pridané: 6.5.2010 17:20:00 Počet zobrazení: 8859

06 Máj 2010

Zdroj: http://www.estrotect.com

Estrotect...

   Reprodukcia je veľmi dôležitá súčasť ovplyvňujúca ekonomiku chovu. Existuje množstvo faktorov, ktoré môžu zvýšiť jej úspešnosť. Jedným z najdôležitejších je práve detekcia ruje. Medzi najlepšie metódy detekcie patrí sledovanie ochoty kráv v ruji nechať na seba skákať ostatné zvieratá. Estrotect je jednou z najjednoduchších a najefektívnejších metód tohto sledovania.

Niečo o Estrotecte...
Estrotect je samolepka určená k jednoduchému vyhľadávaniu ruje u kráv a jalovíc. Funguje ako stierací lós, čo znamená, že skákaním zvierat na kravy/jalovice v ruji dôjde k zotretiu povrchovej striebornej vrstvy pod ktorou sa nachádza dobre viditeľná vrstva s fluorescenčnou farbou.
Estrotect je dostupný v fluorescenčnej farbe červenej, zelenej, modrej, a ružovej.

Ako sa Estrotect používa...
Estrotect sa pred použitím musí zahriať aspoň na 37°C (stačí ho vložiť pod bundu), aby došlo k aktivácii lepidla. Miesto pre aplikáciu očistíme a osušíme utierkou. Samolepku prilepíme na panvu kravy cca 15 cm od koreňa chvosta.
Pri každom skoku dôjde k zotretiu iba časti strieborného povrchu. Až po opakovaných skokoch dôjde k úplnému zotretiu a objaví sa fluorescenčná farba (pozri obrázky a video). Potom je najvhodnejšie kravu alebo jalovicu pripustiť.


Tu si pozrite (stiahnite) ilustračné video:

1. Predstavenie Estrotectu
2. Aplikácia Estrotectu

 

Prečo je Estrotect lepší než ostatné pomocné metódy vyhľadávania...
Veľkou výhodou oproti kriedam je fakt, že Estrotect stačí nalepiť iba 1x za celý cyklus. Detektory uvoľňujúce farbu reagujú ihneď po prvom stlačení, na rozdiel od Estrotectu, ktorý je schopný rozlíšiť počet skokov. Vyhľadáva tak iba kravy, ktoré sú skutočne v ruji. Pri porovnaní s pedometrami má zanedbateľnú cenu.
Kúpou Estrotectu získate veľmi presný, ekonomický a jednoduchý vyhľadávač ruje, ktorý za Vás bude pracovať 24 hodín denne po celých 21 dní cyklu. Oproti nemu podobným technológiám navyše zredukuje počet falošne pozitívnych kusov na minimum.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti