Späť

Number 1...

Pridané: 11.6.2012 19:00:00 Počet zobrazení: 4783

11 Jún 2012

Hoard’s Dairyman, Tom Van Dusen

Svet má nového lídra v celoživotnej produkcii mlieka...rek
Patenaude je rodina z Emburnu - Ontario, ktorá vlastní farmu v blízkosti Ottawy (Kanada), je už „zvyknutá“ na časté ocenenia za  produkciu mlieka a šľachtenie kráv holsteinského plemena, ale posledné ocenenie je výnimočne veľké:
Číslo 1 vo svete celoživotnej produkcie mlieka v kg (podrobné údaje o jednotlivých laktáciach a plemenných hodnotách získate kliknutím na obrázok vpravo), ktorú dosiahla ŠMOLINKA, to nehovoríme o kreslenej postavičke z rozprávkového seriálu pre deti, ale v tomto prípade o hviezdnej Gillette E Smurf dospelej holsteinskej krave, ktorú vlastní rodina Patenaude na farme Ferme Gillette s 450 plemennicami.
Názov farmy pochádza z kombinácie slov - prvé je meno patriarchu Dr. Gilles a druhé je meno jeho manželky Lorette.

prod

Viac ako 200 000 kg...
Do konca roku 2011, 15-ročná Smurf (Šmolinka) vyprodukovala ohromujúcich 216 893 kg mlieka za 10 laktácii a prekonala tak bývalú top producentku vo svete, ktorou bola japonská holsteinská krava. Kanadská svetová rekordérka porodila 8. mája teľa s poradovým číslom 10 (ôsmi boli býci).
Podľa Holstein International je už Smurf zapísaná aj v knihe Guinness World Records. Teraz sa blíži veku 16 rokov a nevykazuje žiadne známky spomalenia produkcie, „ čo s hrdosťou poznamenáva pán Louis Patenaude. Louis je jedným zo štyroch bratov, ktorý vlastní a riadi 486 hektárovú farmu Ferme Gillette (spolu s rodičmi).

V skutočnosti, na konci marca Smurf zvýšila svoju celkovú životnú produkciu na takmer 480,690 libier = 218 037 kg mlieka.
"Mohla by žiť minimálne ďalších päť rokov a udržať produkciu na dobrej úrovni, " vysvetľuje Louis jej dlhovekosť, ktorá potvrdzuje gény rodiny z ktorej Smurf pochádza.

smurf

Mnohé z vlastností, ktoré pomohli dostať Šmolinku za "NUMBER 1" vo svetovej produkcii mlieka sú vidieť aj na tejto fotografii. Patria k nim najmä skvelé končatiny, výborné vemeno, stredný telesný rámec a jedinečná mliečna pevnosť.
 

Prečo dostala meno Smurf - Šmolinka...?

Viac informácií nájdete v augustovom vydaní časopisu MaxiInfo...
 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti