Späť

15. výročie vydania Infomagazínu...

Pridané: 14.7.2010 17:25:00 Počet zobrazení: 3869

14 Júl 2010

Ing. Ivan Hrica, výkonný riaditeľ SHA

Vážení chovatelia,

v auguste pred 15.-timi rokmi vyšlo historicky prvé číslo magazínu Info. Časopis si kládol za cieľ sprístupňovať najnovšie informácie o holsteinskom dobytku. Na tvorbe prvého Infa sa podieľali vtedajší výkonný riaditeľ Ing. Heyder Juraj, Ing. Holásková (žije v USA), Ing. Brechtlová - Krebsová a Ing. Lichanec.
Vtedajšie rozhodnutie vydávať Info viackrát do roka sa nepodarilo naplniť a až do roku 2000 vychádzalo len 1 x ročne ( výnimkou bol rok 1998, kedy vyšlo 2x ). Za významný medzník možno označiť rok 2001, kedy sme Info vydali po prvý raz v histórii za rok trikrát a s takouto frekvenciou vychádza až doteraz.
Celkovo bolo vydaných 37 Ínf s nákladom cca 35 tisíc kusov.
Keďže nikto z nás nie je ani zďaleka redaktorom, bolo treba učiť sa za pochodu a z toho plynuli aj naše neustále pochybnosti či to, čo robíme, má zmysel, či chovatelia vôbec čítajú to, čo pre nich pripravujeme. Snažili sme sa, aby aj obsah jednotlivých čísel bol zaujímavý, ale nie jednostranne zameraný. Do akej miery sa nám to darí, musíte posúdiť Vy sami. (Najnovšie vydanie Infa si možete stiahnuť kliknutím na obrázok vpravo).
Dovoľte v tomto momente poďakovať všetkým prispievateľom a inzerentom, ktorí sa za 15 rokov podieľali na tvorbe Infa. Za všetkých spomeniem Ing. Stana Kobzu, čestného predsedu predstavenstva SHA, Ing. Milana Bachratého, Ing. Róberta Dohála, Ing. Štefana Rybu, Dr. Miloša Haasa, Ing. Mariána Uhríka, Ing. Juraja Candráka, Ing. Jána Hubu.
Samozrejme bez pracovníkov SHA by to nešlo, moje poďakovanie patrí Ing. Soni Krebsovej, ktorá pracovala na Infe do roku 2000. Na tvorbe sa dodnes podieľajú Ing. Caba Dénes , Ing. Oľga Valancová a Ing. Igor Lichanec.
Vážení čitatelia, využívam toto naše malé jubileum, aby som Vám predstavil nášho vzácneho spolupracovníka pána Jozefa Galatu. Síce jeho meno je v časopise uvádzané v každom čísle ako spolutvorcu, ale zrejme pre väčšinu pôsobí akosi anonymne. Pritom spolupráca s ním sa datuje už od roku 1995. Treba povedať, že bolo obrovským šťastím pre asociáciu, že získala tohto vzácneho človeka, ktorý v plnej miere napĺňa význam slovného spojenia „ pán učiteľ“.
PhDr. Jozef Galata, PhD.
- je vedúci katedry jazykov a spoločenských vied SjF STU Bratislava. Narodil sa v Poprade, v jeho profesijnom živote zohralo podstatný význam štúdium na FF UK Bratislava – učiteľstvo angličtiny a nemčiny. Najmä angličtina sa mu stala osudom, absolvoval množstvo študijných pobytov v Anglicku, v prevažnej väčšine zameraných na tematiku vysokoškolskej pedagogiky (Londýn, Bristol, Lancaster). Od roku 1971 pracuje na Katedre jazykov STU Bratislava. Napísal množstvo učebných textov pre poslucháčov so zameraním na využitie počítačov v efektivite výučby jazyka. Preložil veľa kníh s problematikou technickej literatúry (známa je „Začiatky hľadania“), ktorá je jeho láskou, začo získal uznanie a ocenenia Slovenského literárneho fondu. Známa je aj jeho prekladateľská činnosť v obore krásnej literatúry, preložil sedem titulov a napísal aj knihy pre deti. Je nositeľom titulu Vzorný pedagóg a množstva ďalších ocenení.
Vážení čitatelia, človek v živote prejde rukami množstva učiteľov, niektorí upadnú časom do zabudnutia, iných si budeme pamätať po celý život (či už v dobrom alebo v zlom).
Škoda, že je len málo takých, ktorí Vás poznamenajú na celý život. V našom prípade je touto osobnosťou doktor Galata, ktorého pedagogický um, takt, zmysel pre estetično a schopnosť naučiť, presne vypĺňajú predstavu o pánovi učiteľovi.
Pán Dr. Galata, ďakujeme Vám za doterajšiu spoluprácu a tešíme sa na jej ďalšie pokračovanie.

Všetkým Vám ostatným ďakujeme za doterajšiu priazeň, veľmi nás teší a zároveň motivuje v ďalšom písaní.
 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti