Nový produkčný rekord...

20.02.2013, 19:00, Slovenská Holsteinská Asociácia

Zdroj: Holstein International 


Vážení chovatelia a priaznivci holsteina.


Len nedávno vo Fínsku zaznamenali nový produkčný rekord v celoživotnej mliekovej úžitkovosti. 18-rokov stará čiernobiela holsteinská krava menom Jella po prvý krát v dejinách tejto krajiny vyprodukovala viac ako 200 000 kg mlieka. Zároveň je tiež druhou európskou kravou, ktorá prekonala túto neuveriteľnú hranicu! Na celom svete je Jella 9. kravou vôbec, ktorej sa to podarilo.

Jella (pozri foto) žije na rodinnej farme Laukkanen-ovcov, jej otcom je fínsky býk Mustikkapuron Ey (35% Holstein, 65% Fríz). Jella je stále v plnej produkcii a pokračuje v zvyšovaní hranice aktuálneho rekordu. Jej gény pre vysokú celoživotnú produkciu zdedili aj jej tri dcéry (viac o nich zistíte v marcovom vydaní časopisu Holstein International).

Svetový rekord drží aj naďalej kanadská krava Gillette E Smurf - „Šmolinka“ 218 037 kg mlieka, ktorý dosiahla ešte v roku 2012 a o ktorej sme Vám priniesli kompletnú informáciu v časopise MiniInfo august 2012 na strane 40. Ak by ste si chceli Smurf opäť pripomenúť, nájdete ju na webe SHA – stačí kliknúť na nasledujúci odkaz:

http://www.holstein.sk/post/number-1-117/?p=10

Smurf je v Top rebríčku nasledovaná dvoma dcérami legendárneho býka Chief Mark: na 2. mieste je krava z Japonska Amanda (celoživotná úžitkovosť 215 218 kg), na 3. mieste krava z USA My-Word (celoživotná úžitkovosť 214 050 kg).
 

 
« Späť


Diskusia: "Nový produkčný rekord..."
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre