Maya - Grand Champion...

07.10.2013, 11:30, Slovenská Holsteinská Asociácia

Zdroj: World Dairy Expo http://www.worlddairyexpo.com/


Vážení CHOVATELIA a PRIAZNIVCI holsteina v SR,

uplynulý týždeň v dňoch od 1. do 5. októbra 2013 sa v Madisone (USA) uskutočnila najväčšia výstava mliečneho dobytka na svete - World Dairy Expo. Prezentovaných bolo viac ako 2500 kusov hovädzieho dobytka dojných plemien Ayrshire (229 ks), Brown Swiss (361 ks), Guernsey (203 ks), Jersey (371 ks), Milking Shorton (191 ks), Red&White (253 ks) a Holstein (617 ks).

Rozhodcom pre holsteinské plemeno bol Justin Burdette, skvelý a veľmi úspešný farmár, ktorý doposiaľ na svojej rodinnej farme odchoval viac ako 150 Excelentných holsteinských kráv (zahŕňajúcich 2 kusy 96EX, štyri 95EX a 12 kusov 94EX).

Za kráľovnú výstavy „korunoval“ kravu z Kanady – provincia Quebec menom Maya (Bonaccueil Maya Goldwyn - exteriér má lineárne ohodnotený na Excelent 95 bodov), ktorej majiteľom je Ty-D Holsteins, Drolet & Fils, Ferme Jacobs, A. & R. Boulet, Inc. Táto krava súťažila v kategórii šesť ročných a starších holsteinských kráv. Na vyššie umiestnenom obrázku môžete vidieť nefalšovaný "výbuch" radosti vodiča (hneď po tľapnutí May rozhodcom Burdettom), ktorý ju s definitívnou platnosťou určil za GRAND ŠAMPIÓNKU výstavy World Dairy Expo 2013. 

Kliknutím na nižšie umiestnené obrázky si môžete pozrieť nádherné zvieratá a aj vychutnať atmosféru, ktorá panovala na výstave v Madisone.

Video č. 1 z finále víťazných holsteinských zvierat.


 

Video č. 2 z finále všetkých plemien na výstave v Madisone 2013

 
« Späť


Diskusia: "Maya - Grand Champion..."
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre